Z nimi będzie ci ciepło

Szukając odpowiedniego ogrzewania do domu lub mieszkania, które sprawi, że zimą nie będziemy marznąć i do tego nie nadwyrężymy za mocno domowego budżetu, warto zajrzeć na stronę mającą wielkie doświadczenie w systemach grzewczych firmy AVI. Jej specjalnością są między innymi elektryczne systemy grzewcze.

7aa

Ogrzewanie elektryczne

Wchodząc na stronę https://trzymajsiecieplo.pl/, można uzyskać szczegółowe informacje o ogrzewaniu elektrycznym. Jest to przede wszystkim bardzo efektywna forma ogrzewania domu lub mieszkania, przy której zastosowaniu blisko 100 procent energii elektrycznej zamieniane jest na energię cieplną.

W elektrycznych systemach grzewczych stosowane są, chociażby maty grzejne, które można wykorzystać bez względu na to, czy mamy do czynienia z nowoczesnym lokum, czy mieszkaniem w starym bloku. Są bardzo proste w użyciu i doskonale sprawdzają się do dogrzewania podłogi w pokoju, kuchni albo łazience. Nie należy ich podłączać do gniazdka ani zmieniać ich konstrukcji. Temperatura w macie sterowana jest przez termostaty. Najczęściej są to termostaty ścienne, sterowane ręcznie lub z ustawianym zegarem.

W ofercie firmy AVI znajduje się kilkanaście rodzajów mat grzejnych o powierzchni od 0,5 do 20 m kw. i mocy od 85 do 3400 W. Montaż jest łatwy, wygodny i szybki. Oraz nie pochłania dużych kosztów.

7cc

Systemy ogrzewania elektrycznego obejmują również grzejniki elektryczne i konwektory, również nadające się do zastosowania w każdego rodzaju pomieszczeniach, zwłaszcza tych, w których szybko robi się chłodno lub zimno. Zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych oraz w biurach. Nie wymagają skomplikowanego systemu połączeń, powodujący straty cieplne. Inwestycja w grzejniki i konwektory nie jest duża, a koszt eksploatacji jest dość niski. Instalacja i konserwacja nie nastręczają trudności. Łatwo jest też je utrzymać w czystości. Jest to rozwiązanie zdecydowanie polecane tym, którym głęboko na sercu leżą kwestie ekologiczne, bo grzejniki i konwektory emitują minimalne ilości dwutlenku węgla.

Warto też zwrócić uwagę na piece akumulacyjne. Zgodnie ze swoją nazwą, gromadzą w sobie energię cieplną, którą następnie oddają pomieszczeniu przez całą dobę. Są łatwe w montażu i korzystają z tańszej taryfy za energię elektryczną, pobierając ją głównie nocą. Oznacza to duże oszczędności finansowe przy ogrzewaniu. Piece akumulacyjne są również przyjazne środowisku oraz dają możliwość bardzo dokładnego regulowania temperatury. W ofercie AVI znajdziemy piece o bardziej i mniej zaawansowanej konstrukcji i sposobie działania. Niektóre z nich pozwalają na wytworzenie wyłącznie takiej ilości ciepła, jaka jest potrzebna.

7dd

Instalacje przeciwoblodzeniowe

W zimie przyda się nie tylko mata, grzejni albo piec. Dobrym pomysłem może być zastosowanie grzewczej instalacji przeciwoblodzeniowej, dzięki której nie będą zamarzać rynny, dachy, rury, chodniki itp. Oferta firmy AVI zawiera między innymi kable grzewcze i kable samoregulujące, dzięki którym wspomniane miejsca są skutecznie zabezpieczone przed zamarznięciem. Kable takie mają też zastosowanie przemysłowe, służąc do zachowania temperatur, jakie wymagane są przy poszczególnych procesach. Wymagane są dla nich regulatory z czujnikami temperatury i wilgoci. Oferta AVI obejmuje kilkanaście rodzajów kabli. Warto ją sprawdzać, odwiedzając stronę https://trzymajsiecieplo.pl/promocja.html/.