Rewolucja w oświetleniu

W ostatnich latach coraz więcej słyszymy o oświetleniu LED. Wykorzystanie diod zamiast zwykłych żarówek okazało się fantastycznym pomysłem. Jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać firmy zajmujące się produkcją i instalacją oświetlenia LED, takie jak chociażby HSK Ledy. Dlaczego właściwie oświetlenie LED zrobiło tak szybką i tak błyskotliwą karierę?


Koszty


Argumentem, który przemawia do każdego jest oszczędność – włączone lamy LEDowe pochłaniają znacznie mniej energii elektrycznej niż standardowe. Różnice są odczuwalne nawet w przypadku zwykłych gospodarstw domowych, jeśli natomiast mówimy o oświetleniu do firm, niezależnie od branży, to oszczędności mogą iść w tysiące, dziesiątki i setki tysięcy złotych (wszystko zależy od skali działalności firmy). To prawda, że wymiana zwykłego oświetlenia na LEDowe kosztuje, jednak inwestycja ta zwraca się bardzo szybko.


Ekologia


To, że lampy LED stanowią energooszczędne oświetlenie ma znaczenie nie tylko ze względu na obniżenie kosztów, ale również ze względu na konieczność ograniczenia emitowanych do środowiska zanieczyszczeń. W Polsce np. produkcja prądu opiera się w zdecydowanej większości na węglu – wykorzystywanie go oznacza zwiększoną emisję dwutlenku węgla do atmosfery, przez co w wielu regionach naszego kraju mamy do czynienia ze smogiem i od lat nie jesteśmy w stanie spełnić wymagań międzynarodowych umów dotyczących ograniczenia emisji. Na świecie mamy również do czynienia z elektrowniami atomowymi, które co prawda nie emitują dwutlenku węgla, ale produkują radioaktywne odpady i są śmiertelnie niebezpieczne w przypadku awarii. Dzięki zwiększającej się popularności oświetlenia LED, zapotrzebowanie na energię elektryczną rośnie w nieco mniejszym tempie, a kolejne elektrownie węglowe i atomowe mogą powstawać w dłuższych interwałach.


Efektywność


Bardzo ważną zaletą oświetlenia LED jest jego moc – lampy led są znacznie bardziej efektywne od tradycyjnych, dają jaśniejsze światło, którego natężenie można na dodatek kontrolować – nawet proste, LEDowe lampki na biurko mogą pracować w kilku trybach.


Gdzie szukać oświetlenia LED?


Jeśli chcemy założyć oświetlenie LED w swojej firmie, najlepiej będzie zwrócić się do przedsiębiorstwa, które się w tym specjalizuje. Możemy np. wejść na stronę http://hskledy.com.pl/ i sprawdzić, co ta firma jest w stanie nam zaproponować. Z jej usług skorzystało wielu klientów, zdecydowana większość deklaruje stuprocentowe zadowolenie. HSK Ledy wszystkie zlecenia wykonuje dokładnie, profesjonalnie, z pełnym zaangażowaniem i z wykorzystaniem najwyższej jakości lamp LED.