Jak wybierać kinkiety LED?

Jak wybierać kinkiety LED

Kinkiety LED są idealnym pomysłem na uzyskanie klimatycznego, lekko stonowanego oświetlenia. Jednak główne przeznaczenie takiej lampy ściennej nie jest jej jedynym walorem. Kinkiety pełnią także funkcję ozdobną, która zachwyca nie tylko gdy światło jest włączone, ale również w dzień. Kolejnym atutem jest energooszczędność – światło LED może bowiem zużywać nawet ponad dziesięć razy mniej prądu niż klasyczne żarówki. Mimo tych wszystkich plusów ciężko jest zdecydować się na takie rozwiązanie ze względu na ogromny wybór kinkietów na rynku. My jednak podpowiemy co zrobić, aby wybór ten był nieco prostszy.

Określenie przeznaczenia kinkietu LED

To bardzo ważne, aby przed zakupem takiego oświetlenia wiedzieć gdzie będzie ono umiejscowione. Robienie na odwrót, czyli kupienie lampy, a potem szukanie miejsca gdzie mogłaby się znaleźć, zakończy się fiaskiem – to więcej niż pewne. Dlaczego? Ponieważ od tego gdzie będzie znajdował się kinkiet zależy jakie funkcje będzie pełnił, a co za tym idzie trzeba wiedzieć po prostu jaki typ tej lampy kupić. Kinkiety mogą być ozdobione abażurem bądź nieprzezroczystą oprawą lub też wpół zakryte dając światło tylko do dołu lub go góry. Wiedząc przed zakupem, że chcemy by nasz kinkiet dawał jedynie lekką poświatę, np. w sypialni, wiemy też jaki typ tego oświetlenia wybrać. Natomiast, gdy mamy zamiar oświetlić lustro w przedpokoju, powinniśmy wybierać kinkiety dające dużo światła – odkryte lub takie z regulacją strumienia światła.

Wpasowanie w styl wnętrza

Kinkiety, tak jak i inne lampy występują w bardzo różnych stylach. Od klasycznych, poprzez retro, aż po nowoczesne. Oświetlenie jest jedną z ostatnich rzeczy jakie należy kupować przy zmianie wystroju mieszkania czy domu. Dopiero jak mamy dobrane meble, pomalowane ściany i ustalony styl przewodni danego pomieszczenia, możemy zdecydować się na dobór lampy ściennej pasującej do ogólnego designu.

Wpasowanie w styl wnętrza

Jeden czy kilka?

Lampa ścienna daje specyficzne źródło światła. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów można pokusić się zestawienie jej z jedną lub kilkoma identycznymi w jednym pomieszczeniu. Zabieg ten będzie jednak należał do udanych jedynie przy większych powierzchniach. W dużej sypialni pięknie będą się prezentować dwa bliźniacze kinkiety po dwóch stronach łóżka, a w salonie po bokach kominka. Symetria jest miła dla oka i stwarza wrażenie uporządkowania.

Jak już wspominaliśmy, wybór kinkietów LED na rynku jest ogromny. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś kto chce znaleźć idealne oświetlenie do swojego lokum. Do zakupu trzeba po prostu podejść z głową i wykorzystać przedstawione tu wskazówki.

Wyjątkowe, pasujące do wielu rodzajów wnętrz oraz przede wszystkim energooszczędne kinkiety LED znajdują w sklepie internetowym strefalamp.pl. Lampy ledowe ścienne znajdujące się na stronie: https://www.strefalamp.pl, dzięki atrakcyjnemu designowi będą stanowiły nie tylko źródło dobrego światła, ale również elegancką ozdobę dowolnego pomieszczenia.